Mesudiye'de Çiftçilere Patates Tohumu dağıtıldı

Gölköy Kaymakamı ve Mesudiye Kaymakam Vekili Muhammed Sadi Taşyapan, Mesudiye Belediye Başkanı Muammer Özer, Ordu Tarım İl Müdürü Kemal Yılmaz, Mesudiye İlçe Tarım Müdürü Davut Uzuner'in katıldıkları törenle, Mesudiye ilçesinde çiftçilere tohumluk patates dağıtımı törenine düzenlendi.
Mesudiye'de Çiftçilere Patates Tohumu dağıtıldı

ORMESHA-Ufuk Yılmaz: Mesudiye ilçesinde çiftçilere tohumluk patates dağıtımı törenine düzenlendi. Törene Gölköy Kaymakamı ve Mesudiye Kaymakam Vekili Muhammed Sadi Taşyapan, Mesudiye Belediye Başkanı Muammer Özer, Ordu Tarım İl Müdürü Kemal Yılmaz, Mesudiye İlçe Tarım Müdürü Davut Uzuner, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Başarslan ile çiftçiler katıldı.

Ordu Tarım İl Müdürü Kemal Yılmaz yaptığı konuşmada projenin amacının patates üretimine son derece uygun olan Mesudiye'de patates tarımını yaygınlaştırmak olduğunu, tohumların köylülere hibe desteği olarak verildiğini belirtti.

Mesudiye Belediye Başkanı Muammer Özer, köylerde tarım ve hayvancılık faaliyetleri artarsa Türkiye kalkınır diyerek, üretimi destekleyeceklerini belirtti.

Gölköy Kaymakamı ve Mesudiye Kaymakam Vekili Muhammed Sadi Taşyapan ise "Köylü milletin efendisidir. Köylü demek üretim demektir" diyerek, Devletin her zaman vatandaşını, köylüsünü desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Mesudiye İlçe Tarım Müdürü Davut Uzuner, Mesudiye'de tarım ürünleri alanında çeşitliliği arttıracak çalışmalar yaptıklarını, Mesudiye'nin pataes için uygun bir iklime sahip olduğunu belirtti.

Daha sonra üreticilere çuvallarla bir kamyon patates tohumu dğıtıldı.

 

 

Yorum Yazın

Ordu Mesudiye Gazetesi