İSRAİL’İN GAZZE KATLİAMI MESUDİYE’DE PROTESTO EDİLDİ

İsrail'in Gazze'de soykırım ölçüsünde Filistinliler'e karşı uyguladığı katliamlar, Ordu'nun Mesudiye ilçesinde sivil toplum kuruluşları tarafından lanetlenerek, protesto edildi.
İSRAİL’İN GAZZE KATLİAMI MESUDİYE’DE PROTESTO EDİLDİ

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Ordu’nun Mesudiye ilçesinde 8 sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri biraraya gelerek, İsrail’in Gazze’de Filistinliler’e karşı uyguladığı soykırım ölçüsündeki katliam ve bombardımannı protesto ettiklerini açıkladılar.

Basın açıklamasına katılan sivil toplum kuruluşları arasında Ziraat Odası, Din Görevlileri Derneği, İmam Hatipliler Derneği, Merkez Camii Derneği, Muhtarlar Derneği, 127 Nolu Topçam Taşıma Derneği, Üçyol Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Esnaflar ve Şoförler Odası ile Ak Parti İlçe Başkanı yer aldılar.

Yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yar alarak; “ Ziraat Odası, Din Görevlileri Derneği, İmam Hatipliler Derneği, Merkez Camii Derneği, Muhtarlar Derneği, 127 Nolu Topçam Taşıma Derneği, Üçyol Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Esnaflar ve Şoförler Odası ile birlikte Gazze’deki Müslümanlara yapılan katliama sesiz kalmamak  amacıyla bası açıklaması yapma kararı aldık, tüm basın mensupları ve Mesudiyeliler hoş geldiniz.

100 yılı aşkın bir süredir siyonizmin temsilcisi İsrail tarafından esir alınan kutsal mabetin Kudüs ile Gazze’de insan hakları gözetilmeksizin kadın çocuk ve yaşlı ayrımı yapılmadan en hafif tabir ile Müslümanlar katlediliyor.

Yakın bir geçmişe kadar 3 semavi dinin mensuplarının barış ve sukunetin hüküm sürdüğü bu topraklarda, artık kan ve göz yaşı ayırt edilemeyecek düzeydedir. Terör devleti İsrail uluslar arası hukuku tanımadan adeta insanların sabır sınırlarını zorlamaktadır. Yazılı tarihteki vahşetleri bile utandıran saldırlarda bulunmaktan çekinmiyor, barışı huzuru ve istikrarı temin edebilmek için var gücüyle çalişan biz Müslümanlara yapılan bu saldırıların hiçbir izahı ve açıklaması bulmamaktadır.

 Uluslararası toplumun görmezlikten, duymazlıktangeldiği ve bilmek istemediği bu vahşetlere her geçen gün yenisini ekleyen Siyonist İsrail vicdansızlığını pekiştirmektedir. Huzurlu uykuya dalması gereken çocuklar bomba seslerine uyandı, kimisi ise uyanamadı bile. Ayrıca uluslar arası toplum artık görmezden gelmenin ötesine geçerek sosyal medya platformcular aracılıyla sansür uygulamaya başladı. İşledikleri vahşeti kendileri hariç kimsenin görmesini istemiyorlar. Bombaların ardı ardına patladığı silah seslerinin son bulmadığı, çocuk ve kadınların feryatlarının dinmediği topraklarda huzur içerisinde yaşayabileceğini sanmakta olan İsrail kirli planlarına erişemeden yok olup gidecektir.

Dili, dini, ırkı fark etmeksizin hangi insan bu vahşeti görmezden gelir meşrulaştırmaya çalışılan bu katliamı hangi insan savunabilir. Ancak bu katliamlar bizleri korkutamayacak bir ölüp bin dirileceğiz. Filistin’deki müslüman kardeşlerimiz yalnız değildir. Bizler dün olduğu gibi bu günde yaşlısıyla genciyle Kudüs ve Gazze’ deki kardeşlerimizin yanındayız.

Tüm çocukların ve kadınların özgürce yaşayacağı ve eşit haklara sahip olduğu yeni bir dünya” talep edilerek, basın mensupları ve katılarak destek olan Mesudiyeliler’e teşekkür ettiler.

Yorum Yazın

Ordu Mesudiye Gazetesi