AK PARTİ’NİN MESUDİYE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CENGİZ KOÇYİĞİT

Ak Parti’de Mesudiye Belediye Başkan Adaylığında sürpriz yaşandı. Adaylık başvurusunda bulunmayan Ordu Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Mesudiye Emek Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Koçyiğit, Ak Parti Mesudiye Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi.
AK PARTİ’NİN MESUDİYE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CENGİZ KOÇYİĞİT

ORMESHA: Ak Parti eski Mesudiye İlçe Başkanı, Mesudiye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Mesudiye Emek Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Koçyiğit, Ak Parti Mesudiye Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

 Ordu Mesudiye Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Ak Parti Mesudiye Belediye Başkan Adayı Cengiz Koçyiğit, “Ben belediye başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunmadım. Bu durumu Kasım ayında Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt ile yaptığımız röportajda açıkça belirttim.

 İş yoğunluğumuz o kadar çok ki, kendi işimize bile yetişemiyoruz. Kendi çevremizden, müşterilerimizden, Parti teşkilatımızdan aday olmam için yoğun bir baskı vardı. İşyerimize gelen herkes, sokakta karşılaştığım dostlarım, hemşerilerim, Partili arkadaşlarımız aday olmam konusunda baskı yapıyorlardı. Ancak ben iş yoğunluğum nedeniyle bu isteklere hep hayır demek zorunda kaldım.

Bu anlattıklarım Gazetenizin Kasım ayı sayısında da “Aday Değilim” başlığıyla yayınlandı ve tarihe not düşüldü.

 

Ancak, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın @RTErdogan

 takdirleriyle Mesudiye Belediye Başkan Adayı ilan edilmiş bulunuyorum.

Ak Parti Genel Merkez yetkililerimiz, Ordu İl Başkanlığımız, “Mutlaka aday olmanı istiyoruz, itiraz kabul etmiyoruz” dedikleri için, Parti kültürümüz gereği, bizden bir görev istendiğinde, görevden kaçmak olmaz düsturu gereği, emir kabul ederek, bu onurlu teklifi kabul ettim. Hayırlı olsun.

Öncelikle şahsıma gösterilen güven için   saygıdeğer Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ak Parti Genel Merkezimize, Ordu İl teşkilatımıza, Değerli Ordu Büyükşehir belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler'e ve Mesudiye İlçe teşkilatımıza teşekkürü bir borç bilirim. 

Partimizden aday adaylığı başvurusunda bulunan 8 aday adayımıza yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum. Her birinin bilgi birikiminden istifade edeceğiz.

Hem bu güveni boşa çıkarmamak, hem de 1858’den beri ilçe olan Mesudiye’yi hak ettiği seviyeye çıkarmak çok çalışacağız.

 

Önce seçimleri kazanacak, sonra da Mesudiye köylerinin yol, su, sorunları başta olmak üzere, her türlü sorununu çözüme kavuşturmak için, güçlü bir ekiple çok çalışacağız. Allah hayırlı etsin, Allah utandırmasın.

Adaylığımın duyulmasından sonra, arayan, tebrik eden, hayırlı olsun dileklerini ileten bütün hemşerilerime, Ordu Mesudiye Gazetesi aracılığıyla teşekkür ediyorum.” diyerek, kendisine gösterilen güvene teşekkür etti.

 

Yorum Yazın

Ordu Mesudiye Gazetesi