MESUDİYE DAVOS OLACAK

Dünya Demokrasi Forumu (DDF) Ordu’nun Mesudiye ilçesinde 14-15 Eylül günlerinde toplanacak. Mesudiyeliler yaklaşık bir yıldan beri hazırlık toplantıları yapıp, yoğun çalışmalar sürdürüyor. Forum yaklaşık 3 milyon liraya mal olacak
MESUDİYE DAVOS OLACAK

Dünya Demokrasi Forumu (DDF) Forumu için Asya, Avrupa, Amerika, Afrika ve Okyanusya kıtalarında yer alan ülkelerinden devlet adamları ve ünlü kişiler Mesudiye’ye gelerek demokrasiyi tartışacaklar.

 ORMESHA- 33 yıldan beri aralıksız ilçe kurultayı düzenleyerek örnek bir halk hareketi ve demokrasi örneğini hayata geçirmeyi başaran Ordu Mesudiyeliler, bu deneyimlerini daha önce Türkiye Demokrasi düzenleyerek ülke geneline yansıttılar. Şimdi ise İsviçre’nin Davos kasabasında her yıl düzenlenen dünya ekonomi forumundan esinlenerek, Dünya Demokrasi Forumu düzenlemeyi amaçlıyorlar.

Prof. Aziz Ekşi’yi forumun yürütme kurulu başkanı seçen Mesudiyeliler,  Eylül ayında Asya, Avrupa, Amerika, Afrika ve Okyanusya kıtalarından devlet adamları ve ünlü kişileri Mesudiye’ye getirerek, demokrasinin tartışılmasını, gelişmesini sağlayacaklar. Üstelik bunu bir kez değil her yıl yaparak, tıpkı ekonomi denildiğinde Davos’un akla gelmesi gibi, demokrasi denildiğinde de Mesudiye’nin akla gelmesini sağlayacaklar.

Ekonomik kaynak için sayıları 80’i bulan köy dernekleri, iş insanları, bazı özel sektör şirketleri, belediyeler ile bakanlıkların tanıtım fonlarından katkı alındı.

Yürütme Kurulu Başkanı Aziz Ekşi Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Biz daha önce Türkiye Demokrasi Forumunu başarıyla gerçekleştirdik. Önemli bir deneyime ve bilgi birikimine sahibiz.  Dünya Demokrasi Forumu kesinlikle Mesudiye’de yapmaya hazırlanıyoruz. Biz inanıyoruz. İnananlar ve çalışanlar başarır" dedi.

Yorum Yazın

Ordu Mesudiye Gazetesi