DEPREMZEDELERE ODUN MESUDİYE VE KOYULHİSAR'DAN GÖNDERİLSİN

DEPREMZEDELERE ODUN MESUDİYE VE KOYULHİSAR'DAN GÖNDERİLSİN

 Ağaç ve odun potansiyeli açısından Türkiye'nin en verimli ormanlarına sahip Mesudiye ve Koyulhisar Orman İşletme Müdürlükleri, doğalgaz ve elektrikler kesik olduğu için ısınmanın ancak sobalarda, odun ve kömür ile karşılanabildiği deprem bölgesinin odun ihtiyacını karşılayabilir.

ORMESHA-Murat Kendirli: 10 ildeki deprem bölgesinin en büyük sorunlarından birisi ısınma. Soğuk kış günlerinde doğalgaz ve elektrikler kesik olduğu için ısınma ancak sobalarda, odun ve kömür ile karşılanabiliyor. Ağaç ve odun potansiyeli açısından Türkiye'nin en verimli ormanlarına sahip Mesudiye ve Koyulhisar Orman İşletme Müdürlükleri, deprem bölgesinin odun ihtiyacını karşılayabilir.
 
Mesudiyeli ve Koyulhisarlılar yaptıkları açıklamada, "Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Depremzedelerimiz soğuktan üşüyor. Her yıl çok büyük ölçüde ağaçlarımız kesiliyor ve biz ilçe halkı bu ormanların gelirinden hiç faydalanamıyoruz.
 
Kesilen ağaçların odunları, depremzedelere gönderilsin. Bu ormanları büyütenler olan bizlerin isteği bu" diyerek, Giresun Orman Bölge Müdürlüğü, Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğü ve Mesudiye Orman İşletme Müdürlüğü'nün  seslerini duymasını, deprem bölgesine derhal odun göndermelerini istediler.
 
 

Yorum Yazın

Ordu Mesudiye Gazetesi