DENİZ BAYKAL YAŞAMINI KAYBETTİ

DENİZ BAYKAL YAŞAMINI KAYBETTİ

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal Ankara'da 84 yaşında hayatını kaybetti. Baykal'ın ölüm haberini CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu duyurdu. Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, babasının cenazesinin 14 Şubat günü Antalya'da aile mezarlıklarında toprağa verileceğini söyledi.

Baykal için salı günü TBMM'de tören yapılacak. Çarşamba günü Antalya'da defnedilmesi bekleniyor. Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, babasının bu sabah Ankara'daki evinde,  uykusunda vefat ettiğini söyledi. Taziyeleri Ankara'daki evlerinde öğleden sonra kabul edeceklerini ifade eden Aslı Baykal, "Hepimizin başı sağ olsun." dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bize mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun.

Beysukent'teki evinde 84 yaşında yaşamını yitiren Baykal'ın naaşı, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, yakınları ve partililer tarafından evinden alınarak cenaze aracıyla hastane morguna kaldırıldı."EVİNDE, YATAĞINDA UYURKEN VEFAT ETMİŞ" Ankara Milletvekili Levent Gök, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türk siyasetinin duayeni önceki genel başkanlarımızdan Deniz Baykal, sabaha karşı evinde, yatağında vefat ediyor. Çok üzüntülüyüz. Ülkemizin bir yandan deprem nedeniyle çok ağır kayıplar verdiği bir dönemde sayın Deniz Baykal'ın kaybı da yine ayrıca bizleri çok üzdü." diye konuştu.
Baykal'a rahmet dileyen Gök, "Hepimizin başı sağ olsun. Ailemizin aldığı karara göre salı günü Meclis'te yapılacak törenden sonra defnedilecek. Defin yeri ve saati ayrıca duyurulacak." dedi. Ölüm nedeninin ne olduğuna ilişkin bir soru üzerine Gök, "Evinde, yatağında uyurken vefat etmiş Deniz bey. Bir müddet soğuk algınlığı yaşıyordu. Sanırım artık bedeni, geçirmiş olduğu o büyük rahatsızlığı buraya kadar taşıyabildi. Çok dirençliydi, çok mücadele etti. Sabaha karşı 05.00 civarında sevgili eşi vefat etmiş bulmuş." bilgisini verdi. ŞENTOP'TAN TAZİYE Öte yandan, CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının ardından birçok siyasetçi, sosyal medya hesaplarından taziye mesajları yayımladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Siyasi tarihimizin önemli isimleri arasında yer alan, Antalya Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatını üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı dilerim"

Yorum Yazın

Ordu Mesudiye Gazetesi